Cyrano de Bergerac Cały Film (1990) - Oglądaj Online!

1990
137 min
7.5
Cyrano de Bergerac to film z 1990 roku w reżyserii Jean-Paula Rappeneau. Opowiada o historii oficera straży i poety Cyrana de Bergerac, który zakochuje się...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1199
Teraz ogląda: 267

Cyrano de Bergerac online cały film w kilku słowach

Cyrano de Bergerac to film z 1990 roku w reżyserii Jean-Paula Rappeneau. Opowiada o historii oficera straży i poety Cyrana de Bergerac, który zakochuje się w swojej krewniaczce, Roxanne. Niestety Cyrano przez swój zbyt duży nos uważa, że nie ma szans na miłość. Zaczyna więc pisać listy do Roxanne w imieniu swojego podwładnego Christiana, w którym ta się zakochuje. Film to połączenie dramatu, komedii i romansu, a w obsadzie gościli m.in. Gérard Depardieu, Anne Brochet, Vincent Perez i Jacques Weber. Cały film Cyrano de Bergerac można obejrzeć online, a w ostatnim zdaniu zachęcamy do tego w oryginalny sposób!

Jeśli lubisz filmy, które łączą w sobie różne gatunki i zaskakują fabułą, to Cyrano de Bergerac na pewno Cię zainteresuje. Obejrzenie całości online to idealna okazja, by przenieść się w świat tej klasycznej opowieści. Na pewno nie będzie Ci się nudzić, a do tego spotkasz znakomitych aktorów w wyjątkowo udanych rolach. Cyrano de Bergerac online to wybór, na który nie powinieneś się jednak zastanawiać zbyt długo – po prostu obejrzyj!

Produkcja Cyrano de Bergerac online

„Cyrano de Bergerac” to prawdziwy klasyk – zarówno literatury, jak i kina. Film powstał w 1990 roku, a reżyserem był francuski twórca Jean-Paul Rappeneau (znanym też jako jeden z twórców filmu „Bon Voyage”). Na uwagę zasługuje przede wszystkim tutaj fakt, że Cyrano de Bergerac to adaptacja sztuki teatralnej Edmonda Rostanda, która miała swoją premierę w 1897 roku.

Produkcja filmu była niezwykle wymagająca. Scenariusz musiał dodać sporo treści, aby pozostać wiernym oryginałowi. Oprócz tego, twórcy musieli zadbać o piękne kostiumy, dekoracje i rekwizyty, by oddać wszystkie niuanse czasu, w którym osadzona jest akcja filmu.

W filmie zastosowano chętnie efekty specjalne, szczególnie jeśli chodzi o sceny walki i bitew. Na uwagę zasługuje też muzyka, która w doskonały sposób oddaje nastrój i klimat filmu. Ostatecznie, Cyrano de Bergerac to wyjątkowo udane dzieło, które powstało dzięki wspaniałej pracy całego zespołu.

Reżyser

Jean-Paul Rappeneau jest popularnym francuskim reżyserem, który zasłynął przede wszystkim dzięki filmom „Bon Voyage” i „Cyrano de Bergerac”.

Urodził się w 1932 roku w Auxerre. Studiował na prestiżowej École nationale supérieure Louis-Lumière, gdzie kształcił się w zakresie reżyserii. Jego kariera filmowa trwa już ponad 50 lat – z czasem zyskał on coraz większą popularność i uznanie, zarówno krytyków, jak i widzów.

Jean-Paul Rappeneau jest znany przede wszystkim ze swojego umiejętnego łączenia różnych gatunków i stylów w swoich filmach. W Cyrano de Bergerac udowodnił, że potrafi z powodzeniem przenieść na ekran tak trudną tematykę i dodać do niej swojego, charakterystycznego stylu. Z pewnością jest to jedno z jego największych osiągnięć.

Obsada aktorska

W filmie Cyrano de Bergerac w głównych rolach wystąpili: Gérard Depardieu, Anne Brochet, Vincent Perez i Jacques Weber.

Gérard Depardieu to jeden z najbardziej znanych francuskich aktorów. Zagrał już w wielu znakomitych filmach, między innymi „Joanna d’Arc” czy „Napoleon”. Anne Brochet to francuska aktorka i reżyserka, która zagrała m.in. w takich filmach jak „Kochankowie roku Tygrysa” czy „Potyczki Amy”. Vincent Perez to aktor szwajcarski, który zagrał m.in. w takich filmach jak „Indecent Proposal” czy „Królowa Margot”. Jacques Weber to z kolei francuski aktor teatralny i filmowy, którego ekranowe kreacje cenione są ze względu na ich wyrazistość i finezję.

Ważne role w filmie pełnili też inni aktorzy, w tym Roland Bertin, Philippe Morier-Genoud, Pierre Maguelon i Josiane Stoléru. Cała obsada była znakomita, dlatego Cyrano de Bergerac to film, który warto zobaczyć z uwagi na ciekawych i niepowtarzalnych bohaterów.

Najważniejsze wydarzenia fabularne – cały film Cyrano de Bergerac online

Akcja filmu Cyrano de Bergerac toczy się we Francji XVII wieku. Głównym bohaterem jest Cyrano, szlachetny poeta i oficer muszkieterów. Zakochuje się w pięknej Roxanne, ale przez swoją fizyczną usterkę, jaką jest zbyt duży nos, nie odważa się jej wyznać swojej miłości.

Cyrano pomaga swojemu podwładnemu – młodemu i przystojnemu Christianowi, którego Roxanne uwielbia, ale nie jest w stanie jej skłonić do wzajemności. Cyrano pisze listy, które umożliwiają Christianowi zdobycie względów ukochanej. Christian ginie jednak w bitwie, a Roxanne w końcu dowiaduje się, kto rzeczywiście pisał listy. Cyrano umiera z ran zadanymi mu w pojedynku. Film opowiada o miłości, sile słowa i poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Bohaterowie

Głównymi bohaterami Cyrano de Bergerac są: szlachetny i piękny poeta Cyrano, piękna i wyrafinowana Roxanne oraz przystojny i silny Christian, który dzięki pomocy Cyrano uwodzi Roxanne.

Cyrano to postać, której trudno nie polubić. Charyzmatyczny, dowcipny, romantyczny – loguje się podobnie jak idealny bohater romantyczny. Jego jedyną wadą jest fakt, że ma zbyt duży nos, z tego powodu czuje się nieatrakcyjny. Roxanne z kolei jest piękną kobietą, inteligentną i wykształconą, której piękno i uroda przyciąga uwagę zarówno Cyrano, jak i Christiana. Christian z kolei jest bogatym i przystojnym młodzieńcem, ale zdradza swoją ignorancję i brak wykształcenia.

Gdzie obejrzeć Cyrano de Bergerac cały film?

Film Cyrano de Bergerac można obejrzeć w pełnej wersji online na zalukaj. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zanurzyć się w historię bez wychodzenia z domu. Co więcej, na stronie zalukaj polska wersja została wyposażona w polskie napisy lub polski dubbing co na pewno ucieszy naszych rodaków.

Tuż po obejrzeniu filmu z na zalukaj warto podzielić się swoją opinią w sekcji komentarzy – być może zachęcimy do obejrzenia go też kogoś innego!

Cyrano de Bergerac lektor pl dla widzów z Polski

Filmy z polskim lektorem to wygoda dla osób, które wolą słuchać polskiego języka, niż czytać polskie napisy. Takie rozwiązanie daje także możliwość koncentracji na obrazie, bez obawy o to, że przegapi się coś ważnego z powodu czytania napisów.

Cyrano de Bergerac z lektorem dostępny jest na zalukaj dla polskich widzów. Filmowi towarzyszą dobrze oddane głosy polskich aktorów, co z pewnością zwiększa poziom empatii i wczuwania się w postaci z filmu. Jeśli jeszcze nie widziałeś Cyrano de Bergerac lub chciałbyś obejrzeć go ponownie, warto skorzystać z opcji z polskim lektorem!

Zalukaj cały film Cyrano de Bergerac i ciesz się dostępem już teraz!

Cyrano de Bergerac to jeden z tych filmów, które warto obejrzeć dla samego doświadczenia. Piękna sceneria, wspaniała muzyka, znakomicie oddani bohaterowie – to wszystko sprawia, że oglądanie tego filmu to naprawdę wyjątkowe przeżycie. Gdyby na domiar dobrze tego do obejrzenia całego filmu można skorzystać z zalukaj, co umila nam bardzo cały czas.

Dlatego warto wybrać najwygodniejszą opcję i obejrzeć Cyrano de Bergerac online za darmo na zalukaj – z lektorem, napisami lub po prostu w oryginalnej wersji językowej. Obejrzenie tego klasycznego dzieła to gwarancja wspaniałych wrażeń i chwile spędzone z ciekawymi postaciami. Po obejrzeniu filmu warto podzielić się swoją opinią w komentarzach. Zachęcamy na do tym!