Opowieść podręcznej Cały Film (1990) - Oglądaj Online!

1990
108 min
6
Ludzie marzą o wolności i niepodległości, ale czasami rzeczywistość przewyższa ich najgłębsze lęki. W filmie Opowieść podręcznej toczy się akcja w niedalekiej przyszłości, w Republice...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1348
Teraz ogląda: 209

Opowieść podręcznej online cały film w kilku słowach

Ludzie marzą o wolności i niepodległości, ale czasami rzeczywistość przewyższa ich najgłębsze lęki. W filmie Opowieść podręcznej toczy się akcja w niedalekiej przyszłości, w Republice Gilead, utworzonej na terenie Stanów Zjednoczonych. Kate zostaje schwytana i trafia do specjalnego obozu dla młodych kobiet, gdzie są szkoleni na służące Boga. Kate zostaje przypisana do rezydencji szefa bezpieczeństwa narodowego, któremu ma urodzić dziecko w zastępstwie żony. Film jest dramaticznym obrazem światowej rzeczywistości, w której zwykli ludzie są zmuszeni do życia w strachu, okaleczeniu i niewoli.

Produkcja Opowieść podręcznej online

Film Opowieść podręcznej z 1990 roku to adaptacja bestsellerowej powieści Margaret Atwood. Reżyserem filmu był Volker Schlöndorff, a w obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Natasha Richardson, Faye Dunaway, Robert Duvall i Aidan Quinn. Film jest połączeniem sci-fi i dramatu, który przedstawia alternatywne spojrzenie na świat. Efekty wizualne, muzyka i scenografia odzwierciedlają ponure nastroje panujące w świecie przedstawionym w Opowieści podręcznej.

Reżyser

Volker Schlöndorff to niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy, urodzony w 1939 roku. Zdobył międzynarodową sławę w latach 70. i 80., dzięki filmom takim jak „Młodość Bismarcka”, „Czułość”, „Błękitna Krew”. Jest znany z charakterystycznego stylu reżyserii, który łączy w sobie elementy stylu nowofalowego i realizmu socjalistycznego.

Obsada aktorska całego filmu Opowieść podręcznej

Natasha Richardson, córka brytyjskiej aktorki Vanessy Redgrave, zagrała rolę Kate, młodej kobiety zmuszonej do życia jako służebnica Boga. Faye Dunaway wcieliła się w postać Sereny Joy, żony bezpieczeństwa narodowego, która jest odpowiedzialna za nadzorowanie życia Kate. Robert Duvall, aktor legendarnych westernów, zagrał rolę dowódcy policji granicznej, a Aidan Quinn wcielił się w postać męża Kate – Luke’a.

Najważniejsze wydarzenia fabularne – cały film Opowieść podręcznej online

Film Opowieść podręcznej toczy się w niedalekiej przyszłości, w totalitarnej Republice Gilead, utworzonej na terenie Stanów Zjednoczonych. Kate zostaje schwytana przez policję graniczną podczas próby ucieczki do Kanady. Jej mąż Luke zostaje zastrzelony, córkę zabierają policjanci, a Kate trafia do specjalnego obozu dla służących Boga. Po przeszkoleniu trafia do rezydencji szefa bezpieczeństwa, gdzie ma urodzić dziecko w zastępstwie żony Sereny Joy. Kate jest pilnie strzeżona i może opuszczać dom szefa bezpieczeństwa tylko pod strażą. Z czasem kobieta zaczyna planować ucieczkę i walkę o wolność.

Bohaterowie

Kate to główna bohaterka filmu, młoda kobieta zmuszona do życia jako służebnica Boga. Jej celem jest ucieczka i walka o wolność. Serena Joy to żona szefa bezpieczeństwa narodowego, która odpowiedzialna jest za nadzorowanie życia Kate. Robert Duvall wciela się w postać dowódcy policji granicznej, zaś Aidan Quinn w postać męża Kate – Luke’a.

Gdzie obejrzeć Opowieść podręcznej cały film?

Film Opowieść podręcznej można obejrzeć na stronie zalukaj-cc.pl. Warto skorzystać z legalnych źródeł, aby mieć pewność, że obejrzymy film w dobrej jakości i bezpiecznie.

Opowieść podręcznej lektor pl dla widzów z Polski

Cały film Opowieść podręcznej online jest dostępny z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem. Wybierz wersję, która najbardziej Ci odpowiada i ciesz się seansami w swobodnej atmosferze.

Zalukaj cały film Opowieść podręcznej i ciesz się dostępem już teraz!

Film Opowieść podręcznej to poruszająca opowieść, która zmusza do refleksji nad światem i przyszłością. Obejrzenie filmu online na zalukaj-cc.pl pozwoli Ci poczuć emocje, jakie towarzyszą bohaterom. Nie czekaj! Wejdź na stronę i zacznij oglądać Opowieść podręcznej już teraz! Podziel się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem!