Skazany na bluesa Cały Film (2005) - Oglądaj Online!

2005
97 min
6.9
"Skazany na bluesa" to polski film biograficzny, który opowiada o życiu wokalisty zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Film został wyprodukowany w 2005 roku i trwa...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2132
Teraz ogląda: 131

Skazany na bluesa online cały film w kilku słowach

„Skazany na bluesa” to polski film biograficzny, który opowiada o życiu wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. Film został wyprodukowany w 2005 roku i trwa 97 minut. W rolach głównych występują: Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Maciej Balcar i Adam Baumann, a reżyserem filmu jest Jan Kidawa-Błoński. Film przedstawia historię wrażliwego artysty, którego życie zostało zdominowane przez narkotyki. Z „Skazanym na bluesa” warto się zapoznać, aby przekonać się jakie wyzwania musiał stawić czoła Ryszard Riedel.

Zachęcamy do obejrzenia całego filmu online i uważnego przyjrzenia się postaciom, które przedstawione zostały w „Skazanym na bluesa”.

Produkcja Skazany na bluesa online

Film „Skazany na bluesa” powstał w 2005 roku i został wyprodukowany w Polsce. Reżyserem filmu jest Jan Kidawa-Błoński, a scenariusz powstał w oparciu o opowieści osób, które znały Ryszarda Riedla osobiście. W filmie użyto autentycznej muzyki w wykonaniu zespołu Dżem. Montażem filmu zajmował się Jarosław Kamiński, a za zdjęcia odpowiadał Piotr Wojtowicz.

Reżyser

Jan Kidawa-Błoński urodził się w 1948 r. w Częstochowie. Jest reżyserem filmowym, scenarzystą, producentem i aktorem. Rozpoczął swoją karierę w 1976 roku. Od tego czasu realizuje filmy fabularne oraz dokumentalne. Jego największymi sukcesami były filmy „Królowa Śniegu”, „Pieniądze to nie wszystko” i właśnie „Skazany na bluesa”.

Obsada aktorska całego filmu Skazany na bluesa

W filmie „Skazany na bluesa” występują: Tomasz Kot (Ryszard Riedel), Jolanta Fraszyńska (matka Ryśka), Maciej Balcar (Jan Wędrychowski), Adam Baumann (Tomasz Zeliszewski) i Joanna Bartel (Felicja Riedel).

Tomasz Kot to doświadczony aktor sceny filmowej i teatralnej, znany między innymi z filmów „Bogowie”, „Cicha noc” czy „Feuerengel”. Jolanta Fraszyńska to aktorka, która zagrała m.in w filmach „Moralność Pani Dulskiej”, „Kroll” oraz „Łowca Wampirów”. Maciej Balcar grał w filmach „Pitbull” i „Ile waży koń trojański”. Adam Baumann to aktor i reżyser znany z filmu „Sala Samobójców”. Joanna Bartel to aktorka, która zagrała m.in w filmie „Kobiety Mafii”.

Najważniejsze wydarzenia fabularne – cały film Skazany na bluesa online

„Skazany na bluesa” rozgrywa się w latach 60. i 70. XX wieku. Akcja filmu toczy się w Chorzowie i opowiada historię wrażliwego wokalisty, który swoich marzeń musi dopełniać w skomplikowanych warunkach życiowych. Ryszard Riedel miał trudne dzieciństwo, a relacje z ojcem były bardzo napięte. Był uznawany za uosobienie Piotrusia Pana, ale jego życie zmienia się, kiedy sprowadza się do niego narkotyków. Film przedstawia historię próby wyjścia Ryśka z nałogu i jego relacji z bliskimi.

Bohaterowie

Ryszard Riedel to postać główna filmu. Jego życie składa się z fascynacji muzyką i narkotykami. Był niesamowicie wrażliwy, ale z biegiem czasu stał się bardzo samotny. Matka Ryśka odgrywa także ważną rolę w filmie skazany na bluesa. Jest to postać ciepła i troskliwa, która stara się za wszelką cenę ochronić swego syna.

Gdzie obejrzeć Skazany na bluesa cały film?

Film „Skazany na bluesa” można obejrzeć online na stronie zalukaj-cc.pl. Portal ten oferuje wyszukiwarkę legalnych źródeł, co gwarantuje bezpieczny przesył danych i uniknięcie łamania praw autorskich.

„Historia Ryśka” to film, który warto obejrzeć dla poznania życia legendy polskiej muzyki rockowej. Niech muzyka Dżemu towarzyszy Wam w czasie oglądania i pozwoli odkryć niezwykły talent Ryszarda Riedla.

Skazany na bluesa lektor pl dla widzów z Polski

Film „Skazany na bluesa” jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Każdy z widzów ma możliwość wyboru dla siebie najwygodniejszej formy odbioru. Najlepiej wybrać opcję, która pozwoli w pełni skoncentrować się na fabule filmu.

To doskonała okazja do wniknięcia w życie Ryszarda Riedla i poznania kulisy działalności zespołu Dżem.

Zalukaj cały film Skazany na bluesa i ciesz się dostępem już teraz!

„Skazany na bluesa” to film, który na pewno skradnie nasze serca. Historia życia Ryszarda Riedla, przedstawiona w sposób wyjątkowo czuły i poruszający, sprawi, że niejednokrotnie przetniemy się łzami. Obejrzenie tego filmu online na zalukaj-cc.pl to doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Nie zwlekaj i już teraz zanurz się w tajemniczym świecie muzyki i narkotyków. Zachęcamy również do zostawienia swojej opinii na temat filmu w sekcji komentarzy pod tym artykułem.