Śluby panieńskie Cały Film (2010) - Oglądaj Online!

2010
100 min
3.8
Być może już słyszałeś o filmie „Śluby panieńskie” – brawurowej ekranizacji klasycznej komedii Aleksandra Fredry. Film opowiada historię Anieli i Klary, które postanawiają złożyć śluby,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2614
Teraz ogląda: 226

Śluby panieńskie online cały film w kilku słowach

Być może już słyszałeś o filmie „Śluby panieńskie” – brawurowej ekranizacji klasycznej komedii Aleksandra Fredry. Film opowiada historię Anieli i Klary, które postanawiają złożyć śluby, że nigdy nie wyjdą za mąż. To jednak nie przestaje młodych mężczyzn z miasta i okolic próbować zdobyć serca dwóch panien. Jak wiele zachodu i zamieszania towarzyszy przepisom tradycyjnego małżeństwa? Czy w dobie XXI wieku można zmienić reguły tradycji i odważyć się na coś nowego? Wszystko to odkryć można w filmie „Śluby panieńskie”, który został zrealizowany w Polsce w 2010 roku przez wybitnego reżysera Filipa Bajona, trwający blisko 100 minut.

Produkcja Śluby panieńskie online

Produkcja filmu „Śluby panieńskie” zaczęła się w Polsce w 2010 roku, realizowany przez firmę produkcyjną Zebra Film Studio. Film nakręcony był w woj. dolnośląskim, a reżyserem był Filip Bajon. Montaż filmu wykonano przez Roberta Skrzypińskiego i Dominikę Wasiel. Film porusza wiele klasycznych zagadnień, motywów i koncepcji, co requirovalo dużej ilości postprodukcji. Efekty także są imponujące.

Świetny scenariusz do filmu – według Aleksandra Fredry – napisała również Dominika Długosielska. Muzyka pochodziła od Tomasza Gąssowskiego, który stworzył atmosferę rozgrywających się sytuacji.

Reżyser

Reżyserem filmu „Śluby panieńskie” jest znany w Polsce reżyser filmów fabularnych, Filip Bajon. Bajon urodził się w 1947 roku w Krakowie. Studiował reżyserię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Osobliwie zaczął swoją karierę w 1972 r. Dopiero w 1982 roku nakręcił swój pierwszy film fabularny, który odniósł spory sukces. Bajon zreżyserował wiele znanych produkcji filmowych, m. in.: „Znachora”, „Karnawał”, „Przedwiośnie” czy „Królowa Niemiec”. Bajon zawsze w swoich filmach odwołuje się do kultury, sztuki i muzyki, co sprawia, że jego filmy są ciekawe dla widzów.

Obsada aktorska całego filmu Śluby panieńskie

„Śluby panieńskie” to doskonale obsadzony film. Występują w nim wybitni polscy aktorzy: Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Robert Więckiewicz, Edyta Olszówka, Andrzej Grabowski, Wiktor Zborowski, Jerzy Rogalski i Stefan Szmidt. Anna Cieślak i Marta Żmuda Trzebiatowska grają dwie siostry, Anielę i Klarę, które postanawiają poprzeć się nawzajem i złożyć śluby, że nigdy nie wyjdą za mąż. Maciej Stuhr wciela się w role Gustawa, zakochanego w Anieli. Borys Szyc gra sąsiada Albina, który chce poślubić Klare.

Najważniejsze wydarzenia fabularne – cały film Śluby panieńskie online

Film „Śluby panieńskie” reprezentuje styl klasycznej komedii, przy czym jest to historia, która odnosi się zarówno do tradycji, jak i do współczesnych problemów społecznych i kulturowych. Film się rozgrywa na obrzeżach małego polskiego miasteczka w latach 60. XX wieku. Film opowiada historię Anieli i Klary, dwóch siostrzyczek, które decydują się wypowiedzieć słowa, które zmienią ich życie na zawsze, a może na jedną noc? Postanowia nie wyjść za mąż. Próby młodej męskiej części populacji miejscowości już trudno nazwać o walkę o ich rękę, a raczej o zgarnięcie całego kuriozalnego żartu…

Bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu są dwie siostry Aniela i Klara (Anna Cieślak i Marta Żmuda Trzebiatowska). Aniela jest spokojnym i dojrzałym dzieckiem, podczas gdy Klara jest bardziej niezależna i niepokorna. W filmie pojawiają się również młodzi mężczyźni, którzy próbują oczarować siostry, a w tym szczególnie Gustaw (Maciej Stuhr) kochający Anielę i Albin (Borys Szyc) dążący do poślubienia Klary. Cała obsada wspaniale odnalazła się w swoich rolach i zagrała swoje postaci z wielką wrażliwością i humorem.

Gdzie obejrzeć Śluby panieńskie cały film?

Czy masz ochotę obejrzeć „Śluby panieńskie”? Mamy świetną wiadomość dla Ciebie! Film jest obecnie dostępny na stronie zalukaj-cc.pl. To miejsce, gdzie można znaleźć wiele legalnych źródeł filmowych. Znajdziesz tam filmy w jakości HD, MP4 oraz całe filmy z lektorem, z napisami i z dubbingiem. Zalukaj to idealny wybór dla osób, które lubią filmy online. Wyszukaj sam, jak wiele świetnych filmów możesz obejrzeć w jednym miejscu!

Śluby panieńskie lektor pl dla widzów z Polski

Jeśli jesteś z Polski i chcesz obejrzeć „Śluby panieńskie” online, to bez problemu możesz to zrobić z lektorem, z napisami lub z dubbingiem. Jeśli wolisz oglądać z polskim lektorem, to na zalukaj znajdziesz wiele świetnych filmów właśnie w takiej wersji językowej. Filmy z lektorem to doskonały wybór dla osób, które wolą, aby dialogi były odtwarzane przez polskiego lektora.

Zalukaj cały film Śluby panieńskie i ciesz się dostępem już teraz!

Film „Śluby panieńskie” to jedna z tych produkcji filmowych, którą warto obejrzeć. Zbalansowane tempo, dlatego – nie ma tu nudy, nie brakuje emocji, a postaci idealnie odnajdują się w swoich rolach. Film ten jest udaną adaptacją sztuki Fredry, pełną zabawy, rozmaitości, humoru i oczywiście miłości. Zachęcamy do obejrzenia całego filmu online na stronie zalukaj-cc.pl i podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy!