Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem Cały Film (2003) - Oglądaj Online!

2003
103 min
5.5
Jeśli chcecie zanurzyć się w świat magiczny i pogański, gdzie bogowie biorą czynny udział w życiu ludzi, to “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” jest...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1983
Teraz ogląda: 59

Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem online cały film w kilku słowach

Jeśli chcecie zanurzyć się w świat magiczny i pogański, gdzie bogowie biorą czynny udział w życiu ludzi, to “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” jest filmem dla Was! To historia buntu ludu i okrutnego księcia Popiela, mieszcząca się sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę. Film w reżyserii Jerzego Hoffmana utrzymany jest w konwencji dramatu, historycznego i przygodowego. Obsada aktorska to m.in. Daniel Olbrychski, Michal Zebrowski, Bogdan Stupka i Małgorzata Foremniak. Premiera odbyła się w 2003 roku, a czas trwania wynosi 103 minuty. Zachęcamy do całkowitego zanurzenia się w magiczną opowieść i obejrzenia całego filmu online!

Produkcja Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem online

Film “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” zrealizowany został w Polsce przez wytwórnię Akson Studio. Reżyser Jerzy Hoffman stworzył dzieło oparte na powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego, która została wydana w 1876 roku. Film został zrealizowany z bardzo dużą dbałością o szczegóły, a efekty stanowią połączenie digitalsów i ujęć live-action. Przed przystąpieniem do realizacji Hoffman wraz z ekipą odbyli dogłębne badania historyczne, aby jak najlepiej oddać realia tamtych czasów. Muzykę skomponował Michał Lorenc, a scenariusz do filmu powstał we współpracy z Michałem Szczerbą.

Reżyser

Jerzy Hoffman, reżyser filmu “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem”, urodził się w 1932 roku we Lwowie. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W swojej karierze reżyserskiej stworzył wiele wybitnych filmów, takich jak “Krzyżacy”, “Potop”, “Ogniem i mieczem” czy “Bitwa pod Wiedniem”. Znany jest nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W 2008 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jerzy Hoffman zawsze stawiał swoje filmy na pierwszym miejscu i dawał z siebie wszystko, aby jak najlepiej oddać historię.

Obsada aktorska całego filmu Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem

Daniel Olbrychski wciela się w filmie w postać Świętowita – boga wojny i burzy. W swojej karierze aktorskiej zagrał wiele wybitnych ról, m.in. w filmach “Ziemia obiecana” czy “Popiół i diament”. Michal Zebrowski odtwarza rolę Ziemowita, młodego myśliwego i wojownika, zakochanego w pięknej Dziwie. Zebrowski to również znany aktor filmowy i teatralny, jego największe role to m.in. w filmie “Pianista” czy serialu “Klan”. Bogdan Stupka zagrał w filmie Popiela, króla Polan. To aktor, reżyser i scenarzysta, który stworzył wiele wybitnych ról w swojej karierze. Małgorzata Foremniak odtwarza rolę Wiszy, bogatego kmiecia i ojca Dziwy – ukochanej Ziemowita.

Najważniejsze wydarzenia fabularne – cały film Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem online

Akcja filmu rozgrywa się sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę. W krainie Polan panuje okrutny książę Popiel, którego według legendy zjadły myszy. Pragnie on zapewnić sukcesję swemu synowi za pomocą intryg i zbrodni. Tymczasem Ziemowit, młody myśliwy i wojownik, zakochuje się w córce bogatego kmiecia Wiszy, pięknej Dziwie. Niestety, dziewczyna ma przywilej przeznaczenia bogom jako ofiara. Z czasem bunt ludu przeciwko Popielowi nasila się, a władca pragnie wezwać na pomoc Wikingów. Losy bohaterów przeplatają się w walce dobra ze złem i namiętnościach miłosnych, nienawiści i żądzy władzy.

Bohaterowie

W filmie “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” pojawiają się liczne postacie, w tym bogowie i ludzie. Ziemowit to młody i przystojny myśliwy, który próbuje wygrać serce pięknej Dziwy, mimo przeznaczenia jej dla bogów. Popiel to krwiożerczy i okrutny władca Polan, który chce przejąć władzę za pomocą zbrodni i intryg. Dziwa to piękna kobieta, przeznaczona jako ofiara dla bogów. W filmie pojawiają się również bogowie, takie jak Świętowit – bóg burzy i wojny, czy Twardowski – bóg rolnictwa.

Gdzie obejrzeć Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem cały film?

Cały film “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” można obejrzeć na stronie zalukaj-cc.pl. Ta platforma to idealne miejsce dla osób, które chcą obejrzeć film online bez wychodzenia z domu. Na zalukaj-cc.pl można znaleźć legalne źródła filmów, muzyki czy seriali, co zapewnia bezpieczeństwo i spokój w trakcie oglądania.

Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem lektor pl dla widzów z Polski

Dla osób, które preferują lektorowanie z dubbingiem lub napisami, “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” również jest dostępna z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Widzowie z Polski mogą wybrać odpowiednią opcję w zależności od swojego gustu. Film online z polskim lektorem to świetna propozycja na miły wieczór dla całej rodziny.

Zalukaj cały film Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem i ciesz się dostępem już teraz!

Czas na podsumowanie – film “Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” to produkcja, która z pewnością zainteresuje miłośników historii i legend. Opowieść o buncie ludu i władzy księcia Popiela zachwyca swoim klimatem i dbałością o szczegóły. Dodatkowo cały film można obejrzeć na zalukaj-cc.pl, dzięki czemu łatwo i wygodnie, bez wychodzenia z domu, można przenieść się w świat pogański i na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Zachęcamy do obejrzenia całego filmu i podzielenia się swoją opinią w komentarzach!